Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Już na początku wiosny warto rozejrzeć się za strojem kąpielowym na lato. Mogłoby się wydawać, że jest ten element garderoby, który zakrywa tak niewiele, że tak naprawdę nie jest w stanie wpłynąć na wygląd naszej sylwetki. Nic bardziej mylnego! Także stroje kąpielowe są w stanie sprawić, że niedoskonałości figury zostaną zamaskowane, a zalety – uwypuklone. Zanim jednak odpowiemy na pytanie, jak dobrać odpowiedni strój, koniecznie musimy rozpocząć kilkoma słowami na temat podstawowych typów urody, abyś wiedziała, jak zastosować się do dalszych wskazówek.
Możemy wyróżnić cztery główne typy kobiecej sylwetki. Najbardziej pożądanym typem jest tak zwana klepsydra, czyli kobieta o idealnie symetrycznych kształtach. W takim przypadku ramiona są tak samo szerokie, jak biodra, co sprawia, że proporcje zostają zachowane i tak naprawdę nie musimy specjalnie się starać, aby wyglądać apetycznie. Kolejnym typem kobiecej figury jest gruszka, a więc kobieta o biodrach szerszych od ramion – generalnie można powiedzieć, że gruszki posiadają masywne zarówno biodra, jak i uda. Ramiona są z reguły szczupłe, a biust nieduży. Problematyczne może okazać się dobranie stroju kąpielowego do sylwetki typu jabłko – są to panie z tendencją do tycia na brzuchu, z wąskimi biodrami oraz szczupłymi nogami. Następnie wyróżniamy paprykę, czyli kobietę o szerokich ramionach i biodrach, choć tej samej szerokości, to jednak proporcje zostają zaburzone przez brak wcięcia w talii.
Teraz, kiedy już wiemy, jaki typ sylwetki reprezentujemy, możemy zabrać się za konkretne porady dotyczące stroju kąpielowego. Pierwsza zasada mówi, że konieczne jest wyrównanie proporcji, co oznacza, że konieczne jest wybranie takiego kroju, który będzie dobrze harmonizował z typem sylwetki, jaki posiadamy.
Gruszki oraz jabłka z małym biustem powinny wybierać taką górę, która pozwoli na powiększenie biustu – wskazane są falbany, marszczenia, jasne kolory. Natomiast te części ciała, które powinny zostać optycznie „schowane” powinniśmy ubrać w coś ciemnego i gładkiego. Idealnie sprawdzi się także usztywniana miseczka oraz push-up. Gruszki mogą zainwestować w pareo, dzięki któremu ukryją niedoskonałości w okolicach brzucha, nóg oraz pośladków.
Panie, które chciałyby zatuszować zbyt obfity brzuszek, a więc zwłaszcza jabłka, powinny wybierać kostiumy jednoczęściowe bądź tak zwane tankini – zamiast stanika górę stanowi koszulka.

Zostaw komentarz