Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

dzieckonaplazyWakacje nad wodą w towarzystwie naszych pociech zawsze wiążą się z poważnymi wydatkami. Nie możemy, oczywiście, pozwalać sobie na spełnianie każdej ich zachcianki, jeśli jednak planujemy omijanie szerokim łukiem budek z lodami, goframi i watą cukrową przez cały czas trwania urlopu, być może lepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z planowanego wyjazdu. Wśród inwestycji, z którymi musimy liczyć się w czasie pobytu nad wodą z dziećmi warto wymienić nie tylko zakup koła ratunkowego oraz foremek pozwalających na zabawę w piasku. W czasie wyjazdu warto zainwestować również w strój kąpielowy, który nie tylko ułatwi dziecku naukę pływania, ale również zwiększy jego bezpieczeństwo.
Wybór idealnego kostiumu kąpielowego dla syna lub córki nie jest prostym zadaniem, nie można przy tym nie zauważyć tego, że decyzje podejmowane w tym zakresie przez rodziców nie zawsze budzą uznanie. Najpoważniejszym błędem wydaje się kupowanie kostiumów najtańszych. Owszem, maluchy rosną w imponującym tempie, a za rok kostium najprawdopodobniej będzie nadawał się już tylko do przekazania go krewnym lub znajomym mającym młodsze pociechy. Niska cena stroju kąpielowego na ogół wiąże się jednak z jego obniżoną jakością, a dziecko w czasie wakacji ma prawo do komfortu i dobrego samopoczucia. Z tego samego względu nie powinniśmy kupować ani kostiumów za ciasnych, ani zbyt szerokich w nadziei, że dziecku starczą one na więcej niż jeden sezon. Maluch wyposażony w taki kostium z pewnością nie będzie czuł się najlepiej, może się przy tym okazać, że zacznie odczuwać niechęć do wody, plaży i wspólnych wakacji.
Warto zwracać uwagę również na kolorystykę kostiumów kąpielowych. To prawda, kolor czarny wyszczupla, a coraz większa grupa dziewczynek i chłopców ma dziś problemy z nadwagą i otyłością. Pamiętajmy jednak, że czarny kostium przyciąga również promienie słoneczne, nasze niezbyt chude dziecko będzie więc szybciej się męczyć i odczuwać dyskomfort, a tym samym wyjazd nad wodę nie zda się na wiele jako sposób na zachęcenie go do większej aktywności fizycznej. Kupowanie kolorowych kostiumów kąpielowych ma zresztą jeszcze jedną zaletę. Dzieci czują się w nich wyjątkowo dobrze, my zaś nie mamy problemów z dostrzeżeniem ich nawet, jeśli bawią się w pewnej odległości od naszego koca lub leżaka. Nie zapominajmy również o tym, że maluchy są w szczególny sposób narażone na udar słoneczny, kupując kostium kąpielowy nie zapominajmy więc o okryciu głowy dla dziecka.

Zostaw komentarz