Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Kupując strój kąpielowy zwracamy uwagę przede wszystkim na jego kolor i krój zastanawiając się nad tym, czy będzie we właściwy sposób podkreślał nasze atuty i ukrywał niedoskonałości. Nie zapominamy przy tym również o argumencie cenowym, zależy nam bowiem na tym, aby strój nie kosztował majątku, a jednocześnie zachwycał osoby znajdujące się w naszym otoczeniu.

Choć jednak może wydawać się, że nie zapominamy o niczym, niekiedy okazuje się, że wcale tak nie jest. Owszem, wybierając strój nie można ignorować ani jego ceny, ani walorów wizualnych, dobrze jednak zastanowić się również nad tym, czy będziemy nosić go udając się na basen rekreacyjny, czy też pływając w basenie sportowym. Różnice są niewielkie, warto jednak mieć świadomość ich istnienia.

Wiele zależy, oczywiście, od regulaminu przygotowanego przez właściciela basenu, musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że z chwilą wykupienia biletu wstępu na pływalnię potwierdzamy, że znamy jego treść i akceptujemy jego warunki. Najbardziej popularny zapis mówi o tym, że strój kąpielowy wykorzystywany na basenie sportowym powinien być wolny od plastikowych elementów, zamków i innych rozwiązań typowo dekoracyjnych, w trakcie pływania może bowiem dojść do poważnych kontuzji z tego tytułu, a elementy ozdobne stanowią niekiedy zagrożenie dla naszego życia. W basenach rekreacyjnych oraz nad morzem i nad jeziorami z reguły nie ma mowy o tego rodzaju ograniczeniach, możemy więc pozwolić sobie na większą innowacyjność.

Kupując kobiecy strój kąpielowy wykorzystywany na basenie sportowym warto również zastanowić się nad tym, czy nie zainwestować w kostium jednoczęściowy. Regulaminy pływalni w Polsce nie są jednoznaczne w tym zakresie, znawcy tematu uważają jednak, że jednoczęściowy strój kąpielowy ściśle przylegający do ciała jest znacznie wygodniejszy i bardziej efektywny od swojego dwuczęściowego odpowiednika. Temu drugiemu możemy, z pewnością, przypisać większą efektowność, warto więc zabrać go ze sobą wówczas, gdy udajemy się na basen rekreacyjny.

Planując wizytę na basenie sportowym można również pomyśleć o zakupie czepka pływackiego. Owszem, nie istnieje zapis mówiący o tym, że musi on wyglądać tak samo, jak strój kąpielowy, z pewnością jednak wejście w posiadanie zestawu będzie i tańsze i wygodniejsze z naszego punktu widzenia, nie zaszkodzi więc, jeśli zastanowimy się nad takim krokiem.

Zostaw komentarz