Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Bez względu na to, czy latem planujemy kąpać się w jeziorze lub w morzu, czy też marzy nam się wyłącznie leniwe opalanie, powinniśmy pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w strój kąpielowy. To właśnie on pozwoli nam opalić się równomiernie, sprawi, że nawet w czasie największego upału będziemy czuły się swobodnie, podkreśli atuty naszego ciała i skutecznie zatuszuje to, z czego nie jesteśmy zadowolone. Niestety, wszystkie te funkcje spełnia przede wszystkim dobrze dobrany strój kąpielowy, a w sklepie, w którym nie brakuje zarówno propozycji jedno-, jak i dwuczęściowych, łatwo stracić głowę. Na szczęście, kilka prostych rad pomoże nam w wyborze rozwiązania bliskiego ideałowi.
Na wstępie warto wspomnieć o najbardziej klasycznym z podziałów. Znany jest on od dziesięcioleci i zakłada, że jednoczęściowe kostiumy kąpielowe sprawdzają się przede wszystkim w przypadku osób mających problemy z utrzymaniem właściwej wagi, pozwalają bowiem na zatuszowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ten sam podział przewiduje, że kostiumy dwuczęściowe są stworzone przede wszystkim z myślą o osobach szczupłych i wysokich, podkreślają bowiem ich walory i prezentują się wyjątkowo estetycznie. Nie można jednak nie zauważyć tego, że mówimy o swego rodzaju uproszczeniu, w czasach, w których istnieje wiele modeli kostiumów kąpielowych podziału tego nie powinniśmy więc postrzegać jako niemożliwego do zakwestionowania.
Dziś kostiumy jednoczęściowe zaleca się przede wszystkim osobom niewysokim, które jednocześnie charakteryzują się krępą sylwetką oraz osobom, w przypadku których charakterystyczny jest brak wcięcia w talii. W tym pierwszym wypadku kluczowe znaczenie ma maksymalnie głęboki dekolt, jego rola polega bowiem na optycznym wydłużeniu sylwetki. Brak wcięcia w talii można zatuszować wybierając kostium jednoczęściowy, w przypadku którego kolor boków jest ciemniejszy niż kolor pozostałej części kostiumu.
Kostiumy dwuczęściowe znakomicie sprawdzają się natomiast w przypadku osób, u których wąska talia kontrastuje z dość szerokimi udami. Osoby te często sam sięgają po rozwiązania jednoczęściowe, tymczasem okazuje się, że zdecydowanie lepszy efekt przyniosą dwuczęściowe stroje o obfitej górze bogatej w falbany i kokardy oraz dole uzupełnionym o krótką spódniczkę.
Niekiedy nieświadomie wybieramy niewłaściwe stroje kąpielowe kierując się uproszczeniami i stereotypami. Warto zatem skorzystać z fachowej pomocy i mieć pewność, że będziemy wyglądać naprawdę atrakcyjnie.

Zostaw komentarz