Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Bielizna męska to temat przepastny, o którym można by pisać godzinami. Właściwie co sezon pojawia się na tym polu coś nowego, ponieważ wszyscy projektanci mody mają jakieś ambicje właśnie na polu mody pojawiającej się pod ubraniem wierzchnim.

bokserkiMożna tutaj opowiadać o bieliźnie typowo sportowej, luksusowej lub przeznaczonej do specyficznych zastosowań. Nie zmienia to jednak faktu, że w zasadzie cały czas będziemy kręcić się wokół trzech rzeczy: slipy, krótkich bokserek i bokserek klasycznych.

  • Pierwsza z tych propozycji jest najbardziej klasyczna. Slipy zna każdy z nas: jest to z zasady niewielka część ubioru bez nogawek, która bardzo dokładnie przylega do naszego ciała. Chroni ona przede wszystkim przed niewygodą spowodowaną zbyt dużą ilością materiału, który mógłby się gdzieś pod ubraniem zaginać lub zwijać, co jest często dość poważnym kłopotem. Czasami rozróżnia się dwie kategorie slipów: amerykańskie i europejskie. Amerykańskie są robione z czystej bawełny i są z reguły białe. Posiadają także nie zapinany rozporek. Wydanie europejskie jest kolorowe, bardziej obcisłe i często są w nim domieszki innych tkanin. Ten podział dzięki globalizacji w zasadzie już nie istnieje, ale często można się jeszcze natknąć na opisy odnoszące się do niego.
  • Klasyczne bokserki to w zasadzie szorty, które zostały przystosowane do noszenia pod ubraniem. Wykonane są one z bawełny lub z materiałów bardzo śliskich. Posiadają zawsze dwie nogawki, które bywają nawet dość długie. Ich podstawową zaletą jest przewiewność, która sprawdza się idealnie w letnie dni. Nie powodują też ucisku, który często wywołuje duży dyskomfort u osób z siedzącą pracą. Większość bokserek wyposażona jest obecnie w zapinany na guziki rozporek.
  • Krótkie bokserki to rozwiązanie, które stara się łączyć zalety obu powyższych podejść. Co więcej, ze względu na swoja estetykę jest to opcja wybierana dla mężczyzn przez kobiety. W bokserkach tego typu jest odrobina miejsca dla zachowania przewiewności oraz nie ma też za dużo materiału, który mógłby krępować ruchy. Rozporek pojawia się rzadziej i zwykle nie jest zapinany.
  • Trochę inną alternatywą są stringi, których na pewno nie założy każdy mężczyzna. Są to slipy, w których do absolutnego minimum ograniczono ilość materiału. Ich wygoda jest dyskusyjna, a zysk przewiewności dużo gołego ciała) zazwyczaj nie jest widziany jako powód wystarczający do dokonania takiego wyboru.

A ponoć to wybór damskiej bielizny jest ogromny!

Zostaw komentarz