Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Wraz z upływem czasu zmieniają się również zasady modowego bon tonu, dziś więc akceptujemy wiele strojów i dodatków, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu uważano za wyzywające, a nawet skandaliczne. Dziś kobieta może więc pojawić się na eleganckim spotkaniu w krótkiej sukience i nikt nie uzna tego za afront, nikt też nie będzie utrzymywał, że wyzywające są buty na wysokim obcasie. Nie da się jednak ukryć, że pewne elementy stroju nadal są wysoce pożądane, trudno więc wyobrazić sobie, że prawdziwa dama będzie paradowała po sali balowej lub miejscu pracy z gołymi nogami. Noszenie rajstop przez panie w czasie eleganckich uroczystości wydaje się czymś oczywistym, choć oczywiście, same właścicielki tej części garderoby mogłyby polemizować z tego rodzaju stwierdzeniem. Rajstopy to z pewnością rozwiązania problematyczne, nie tylko bowiem trudno je dopasować, ale również nie sposób nosić ich bez lęku o to, że mogą ulec uszkodzeniu. Zdecydowana większość kobiet nie rusza się z domu bez ich zapasowej pary, trudno zatem dziwić się, że relatywnie nowe rozwiązanie, za jakie uchodzą rajstopy w sprayu zostało przyjęte z dużym zainteresowaniem. Niestety, prócz licznych zalet posiada ono także kilka wad, których nie można zakwestionować.
Największą zaletą rajstop w sprayu wydaje się ich wygoda. Osoby, które zdobyły już pewną wprawę mogą nakładać je w dowolnym miejscu i momencie, sam proces trwa bowiem zaledwie kilka minut. Same rajstopy w sprayu mając naturalny wygląd pozbawione są przy tym niedogodności typowych dla rozwiązań tego typu. Nie zaciągają się, nie zmuszają swoich właścicielek do martwienia się o puszczane „oczka”, idealnie dopasowują się do kształtu kobiecej nogi, a do tego tuszują niedoskonałości skóry. Panie nie skarżą się również na ucisk, o rajstopach w sprayu mogą więc pomyśleć nawet te z nich, które są podatne na żylaki.
Niestety, nowe propozycje ciągle nie są wolne również od wad. Tu na pierwszy plan wysuwa się ich dość wygórowana cena, problemem może być zaś i to, że w przypadku rajstop w sprayu duże znaczenie ma to, która z firm jest ich producentem. O szczególną ostrożność apeluje się do pań z alergiami skórnymi, choć bowiem obecnie z przypadkami takimi mamy do czynienia dość rzadko, jeszcze nie tak dawno temu można było usłyszeć o rajstopach w sprayu wywołujących reakcje uczuleniowe. Pewnym problemem ciągle jeszcze wydaje się ich dość ograniczona dostępność, choć w tym konkretnym przypadku możemy mieć nadzieję, że jest to tylko czasowe nieudogodnienie.

Zostaw komentarz