Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Wiele osób jest przeświadczonych o tym, że szlafrok to ubiór domowy pochodzenia niemieckiego, na to bowiem wskazywałaby sama jego nazwa. Okazuje się jednak, że historia szlafroka nie zaczyna się ani w Niemczech, ani w pobliskiej Francji, ale na Bliskim Wschodzie, jest też znacznie starsza niż wskazywałyby na to pochodzące z pierwszej połowy osiemnastego wieku informacje o luźnym płaszczu noszonym w rodzinnych domach przez dostojnych obywateli Europy Zachodniej.

Fascynacja Orientem, z którą mieliśmy wówczas do czynienia, wywarła wpływ na różne sfery życia. O ile jednak w odniesieniu do niektórych była jedynie przemijającym trendem, o tyle na świecie mody odcisnęła trwały ślad. Dzisiejsza popularność szlafroków (znanych też w Polsce jako podomki) stanowi tego najlepszy model, użycie liczby mnogiej jest przy tym jak najbardziej uzasadnione, mówiąc o szlafrokach nie mamy bowiem na myśli jednej tylko propozycji domowego ubioru.

Najbardziej popularny podział szlafroków bazuje na materiałach, z których zostały one wykonane. Obecnie w sprzedaży największą popularnością cieszą się szlafroki bawełniane, relatywnie tanie, wygodne i stosunkowo łatwe w utrzymaniu ich w czystości, najbardziej znani producenci rozwiązań tego rodzaju proponują jednak również wyjątkowo ciepłe szlafroki z wełny i frotte.

Osoby, które myślą o szlafroku, który być może nie będzie ogrzewał ciała, ale na pewno stanie się wyjątkowo kuszącym dodatkiem do nocnej bielizny mogą również zainwestować w szlafroki z jedwabiu popularne zwłaszcza wśród pań. Właściwy wybór materiału, z którego wykonany jest szlafrok przynosi niemałe profity, często wywiera bowiem niemałe piętno na jakości i wytrzymałości tego elementu domowego stroju.

Przegląd szlafroków nie byłby kompletny również wówczas, gdybyśmy nie zwrócili uwagi na ich fasony. Tu warto wspomnieć między innymi o szlafrokach długich i krótkich, wyposażonych w kieszenie i gładkich, a także z kapturem oraz bez niego, każdy bowiem posiada nieco inne cechy i jest wybierany przez inne grono odbiorców. Gdy chcemy zwrócić uwagę na zastosowanie omawianego tu stroju z pewnością zwrócimy uwagę na szlafroki zimowe i letnie, ich producenci coraz częściej proponują nam przy tym tak zwane płaszcze kąpielowe, a więc specjalne szlafroki, które ułatwią nam wyschnięcie podczas pobytu na basenie lub na plaży.

Przegląd szlafroków uświadamia nam, że liczba ich modeli dostępnych obecnie w sprzedaży jest oszałamiająca. Nie można się jednak z tego nie cieszyć, mówimy bowiem o rozwiązaniu, które przydaje się w wielu sytuacjach i jest cenione bez względu na wiek i płeć nabywcy.

Zostaw komentarz