Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Do niedawna piżamy kojsypialniaarzyły nam się z rozwiązaniami praktycznymi, gdy jednak same miałyśmy dokonać wyboru najlepszej z nich, nie tryskałyśmy entuzjazmem. Działo się tak przede wszystkim dlatego, że wśród rozwiązań dostępnych na polskim rynku niewiele było takich, które zachwycałyby swoim wyglądem. Upowszechniło się nawet przekonanie o tym, że piżama może być albo atrakcyjna wizualnie, albo wygodna, a choć minęło już wiele czasu, a rynek proponuje nam coraz to nowe rozwiązania, wiele pań wychodzi z założenia, że wspomniane przekonanie nie straciło na aktualności. Czas to zmienić!
Dziś wybierając piżamy możemy dostać zawrotów głowy, ich producenci prześcigają się bowiem w pomysłach, a polecane przez nich rozwiązania są w stanie zaintrygować nawet najbardziej wymagające klientki. Jeśli jednak zależy nam nie tylko na tym, aby wyglądać pięknie, ale również na tym, aby spać komfortowo, powinnyśmy przestrzegać przynajmniej kilku zasad. Najważniejsza mówi o tym, że piżama powinna być dopasowana tak, aby odpowiadała aktualnej porze roku, nie wolno przy tym zapominać o niej nawet, jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo ciepłą jesienią albo wyjątkowo chłodnym latem. Nasz organizm dostosowuje swoje potrzeby do warunków, jakie panują zarówno w sypialni, jak i na zewnątrz, a piżama musi mu w tym pomagać. W innym wypadku może okazać się, że mamy nieustanne problemy z zapadnięciem w sen, nie powinno przy tym dziwić nas również to, że niestarannie dobrana piżama może przyczynić się do kłopotów z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi, a nawet z układem moczowym.
Zastanawiając się nad tym, jaką piżamę wybrać, aby spać komfortowo chwilę uwagi warto poświęcić również materiałowi, z którego została ona wykonana. Tu najważniejsze zalecenie dotyczy tego, aby materiały naturalne zawsze stawiać w pierwszym szeregu uznając ich wyższość nad materiałami sztucznymi. Nie powinnyśmy zapominać o tym, że w czasie snu wcale nie jesteśmy nieaktywne. Przewracamy się z boku na bok, pocimy się, wykonujemy gwałtowne ruchy, wskazane jest zatem, aby piżama pozwalała naszej skórze oddychać, a nam samym zapewniała swobodę ruchów.
A co z kolorystyką? Tu możemy pozwolić sobie na tyle szaleństwa, na ile mamy ochotę. Nawet najbardziej radykalni projektanci mody nie mają zastrzeżeń, co do oryginalnych rozwiązań w tym zakresie, tylko od nas zależy więc to, czy nasza piżama będzie śnieżnobiała, intrygująco czerwona, czy też kolorowa.

Zostaw komentarz