Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Historia biustonoszy zaczyna się już w starożytnej Grecji, współczesne kobiety mają więc niemały dług wdzięczności w stosunku do wielu mieszkanek greckich polis. W niektórych państwach-miastach kobietom wolno było uprawiać sport i uczestniczyć w akcjach wojskowych (tu na pierwszy plan wysuwa się Sparta), ich mieszkanki ubolewały jednak, że dorównanie mężczyznom utrudnia im nie zła kondycja albo fizyczna słabość, ale ból piersi towarzyszący im podczas biegania lub oddawania strzałów z łuku.

Właśnie rozwiązanie tego problemu było zadaniem stawianym pierwszym biustonoszom, z czasem zaś rozwiązania tego typu były zaś rozbudowywane zyskując funkcję estetyczną, o której początkowo nie było mowy. O bogatej i bujnej historii biustonoszy najlepiej świadczy zresztą to, że obecnie na światowym rynku możemy natrafić na dziesiątki ich rodzajów, z których trzeba coś wybrać. To pewnie z tego względu mężczyźni ciągle nie mogą pojąć, że biustonosz biustonoszowi nierówny – zupełnie tak, jak z odróżnianiem kolorów. Czerwony, to czerwony, prawda?

Bardotki

Jednymi z najciekawszych i najbardziej praktycznych biustonoszy są „bardotki”, a więc staniki pozbawione ramiączek lub posiadające możliwość ich całkowitego odpinania. Znakiem rozpoznawczym „bardotek” są również specjalnie usztywnione miseczki, które odsłaniając i eksponując górną część biustu zapewniają mu stabilność. Biustonosze tego typu zachwycają męską część otoczenia, okazują się przy tym niezastąpione wówczas, gdy należy założyć bluzkę na ramiączkach lub elegancką suknię wieczorową wymagającą odkrycia ramion.

Push up

Wiele kobiet mówiących o niezastąpionych rozwiązaniach ma na myśli również biustonosze push up. Ich specjalne wyprofilowanie pozwala na unoszenie piersi, nawet całkiem mały biust optycznie staje się więc większy i bardziej jędrny. Biorąc pod uwagę to, jak wiele kobiet zmaga się od lat z kompleksem małych piersi, biustonosze typu push up śmiało można uznać za jeden z najbardziej genialnych wynalazków w historii ludzkości.

Bezszwowe

W sklepach z bielizną nie brakuje również kobiet, które w pierwszej kolejności pytają o biustonosze bezszwowe. Ich znakiem rozpoznawczym jest to, że miseczka stanowi całość z resztą stanika, biustonosze tego typu nie odznaczają się więc nawet wówczas, gdy ich właścicielka zdecyduje się na założenie wyjątkowo obcisłej bluzki. Jednocześnie mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami, które podkreślają walory kobiecych piersi, współczesne biustonosze bezszwowe można więc kupować również z uwagi na ich walory estetyczne.

Zostaw komentarz