Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Rajstopy, czyli „raj dla stopy” to dla wielu kobiet relikt przeszłości, jaki kojarzy się przede wszystkim z czasami głębokiego PRL-u, kiedy mężczyźni kupowali je razem z goździkami, jako uniwersalny prezent na każdą okazję. Warto jednak przyznać, że rajstopy są wygodne, stylowe, więc być może na tę wiosnę odsłoni się w końcu nogi i założy spódniczkę czy sukienkę? Na pewno wasz mężczyzna będzie zachwycony. Jakie jednak rajstopy są modne w tym sezonie?

Odpowiedź jest jedna – szalone

Wzory na rajstopach są coraz bardziej pomysłowe i to one dzisiaj mogą grać w ubiorze najważniejszą rolę i co lepsze – z nudnych ubrań stworzyć bardzo ciekawą stylizację. Rajstopy mają różne wzory i kolory, trzeba jednak pamiętać, by dobrać je tak by ze strojem tworzyły jedną całość. To znaczy, że jeśli ubrania będą już same w sobie bardzo wyraziste, to lepiej jest postawić na klasyczne, gładkie rajstopy. Jednak jeśli ubrania niczym się nie wyróżniają, a chce się być cały strój wręcz krzyczał, to wybór oryginalnych rajstop będzie strzałem w dziesiątkę. Bardzo modne są rajstopy, jakie swoim wyglądem imitują pończochy.

Każda kobieta, jaka chociaż raz miała na sobie pończochy doskonale wie, że na co dzień nie jest to wygodna opcja. Zawijają się i czasami spadają, co może dać groteskowy efekt. Rajstopy są o wiele bardziej komfortowe. Dzisiaj zaś można mieć dwa w jednym – wygląd pończoch, ale wygodę rajstop. Do linii, jaka znajduje się powyżej kolana, umieszcza się ciemny, zazwyczaj czarny nadruk. Samo zakończenie „pończochy” jest różne, gładkie czy zdobione, więc na pewno każda kobieta znajdzie coś interesującego. Efektownie prezentuje się zakończenie pionowym podłużnym paskiem, jaki jest również na rajstopach nadrukowany, wówczas ma się wrażenie, że jest to pas do pończoch.

Poza rajstopami, jakie do złudzenia przypominają pończochy można zdecydować się na stylowe rajstopy ze szwem z tyłu, jakie dzisiaj zaczynają już powoli wracać do łask, a które były szalenie modne w czasach dwudziestolecia międzywojennego, w Polsce oraz na świecie. Takie rajstopy mają jedną zasadniczą zaletę, nie tylko wyglądają niesamowicie elegancko, ale również wydłużają nogi, na czym zależy chyba każdej kobiecie. W ofercie sklepów z rajstopami znajdują się również te, jakie są pozbawione klina, również przy stopie. Dzięki temu można bez obaw założyć buty open toe, jakie nadal cieszą się ogromną popularnością. Klin z rajstop na pewno nie będzie nieestetycznie wystawał.

Zostaw komentarz