Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Sukienki bez ramiączek już od kilku lat należą do tych, którymi zachwycają się zarówno osoby znane z pierwszych stron gazet, jak i zwykłe kobiety poszukujące modnego stroju. Ubiera się je nie tylko przy okazji ważnych uroczystości, ale również wówczas, gdy chce się wyglądać modnie na plaży lub w lokalu, moda na sukienki bez ramiączek dotarła przy tym również do salonów ślubnych.

O trudnościach związanych z wyborem sukienki tego rodzaju do niedawna mówiło się przede wszystkim w kontekście stanu kobiecej skóry, sukienki bez ramiączek odkrywają bowiem ramiona i plecy wystawiając je na widok publiczny. Dziś coraz więcej uwagi poświęca się jednak również właściwemu doborowi biustonosza pasującego do takiej kreacji, nie ulega bowiem wątpliwości, że błędne decyzje w tym zakresie mogą obniżyć atrakcyjność sukienki. Na jakie rozwiązanie zdecydować się zatem?

Do niedawna osoby zajmujące się sprzedażą sukienek bez ramiączek polecały nam do nich biustonosze z odpinanymi ramiączkami oraz takie, które można wyposażyć w ramiączka wykonane z przeźroczystego materiału. Pomysł nie wydawał się zły, gwarantował nam bowiem, że obejdziemy się bez dodatkowych wydatków, biustonosze tego rodzaju znajdowały się bowiem niemal w każdej kobiecej szafie. Dość szybko okazało się jednak, że nie mówimy wcale o propozycji wolnej od wad. Biustonosze z odpinanymi ramiączkami na ogół nie podtrzymywały biustu w pożądany sposób, choć wiec sukienka prezentowała się znakomicie, sam biust sprawiał wrażenie zwisającego, a przez to mało pociągającego. Również przeźroczyste ramiączka stanika pozostawiały wiele do życzenia, nawet przy dużych pokładach dobrej woli trudno było bowiem utrzymywać, że są one niewidoczne.

Na szczęście, producenci bielizny relatywnie szybko dostrzegli, że dopasowanie biustonosza do sukienki bez ramiączek sprawia nam pewien problem, byli więc w stanie zareagować podsuwając nam rozwiązanie spełniające nasze oczekiwania. Okazały się nim tak zwane biustonosze strapless, a więc propozycje, które już na poziomie projektu były pozbawione podtrzymujących biust ramiączek. Staniki tego typu szyte są nieco inaczej niż te, z którymi mamy do czynienia na sobie, biust jest więc podtrzymywany dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów oraz oryginalnemu kształtowi miseczek. Dziś w sprzedaży dostępne są zresztą biustonosze strapless w różnych kolorach i pochodzące z kolekcji wielu producentów, znalezienie tych najbardziej zbliżonych do ideału przestaje być więc skomplikowane.

Zostaw komentarz