Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Wybór bielizny nocnej jest wbrew pozorom dość skomplikowany i nie zależy tylko od tego, w czym jest nam teoretycznie wygodnie w czasie przymierzania na środku pokoju. Naszym podstawowym celem musi być wygodne wyspanie się, co oczywiście nie musi stać w sprzeczności z innymi celami, ale o tym będzie niżej. Pierwszy krok to dobranie bielizny do tego, w czym i kiedy śpimy.

bielizna nocnaPytanie o czas odnosi się głównie do pory roku. Niezależnie od tego, jak dobrze ogrzewane jest nasze mieszkanie czy jak wspaniałą mamy klimatyzację, musimy dobrać ubiór nocny do temperatury w danej porze roku. Rzeczą absolutnie normalna są bowiem jej zachwiania połączone ze zmianami wilgotności powietrza. Najbardziej da się to nam odczuć w czasie upalnego lata, w czasie którego noce na pewno będą ciepłe i trudne do zniesienia. Wtedy najlepiej jest wkładać jak najmniej rzeczy. W zimie z kolei lepiej coś na siebie założyć by uniknąć pułapki wysunięcia się spod ciepłej kołdry na zimne powietrze. W skrajnych przypadkach może to spowodować, że w czasie nocy się przeziębimy.

 Znaczenie ma tu też oczywiście to, pod czym śpimy. Im grubsza kołdra czy zestaw koców nad nami, tym większą uwagę musimy przywiązywać do oddychania naszej skóry. Nawet pod naturalnym przykryciem pojawiać się będzie tendencja do pocenia się, a właściwie do zatrzymywania przez narzuty wody, która normalnie uwalniana jest z naszego ciała. Jeśli ubierzemy się dodatkowo w coś, co nie przepuszcza wody, skończymy oblepieni cienką warstwą potu, która nie pozwoli nam się dobrze wyspać. Ubranie się bardzo lekko trochę tu pomoże, ale i tak trzeba pomyśleć o zmianie kołdry na coś lepszego.

Większość osób woli jednak dobrać wygodny sposób ubioru i potem do niego kompletować sposób spania. Nic nie stoi tak naprawdę na przeszkodzie by nawet spać całkowicie nago. Nasze organizmy są do tego przygotowane, chociaż umysł nie zawsze się na to godzi. W takim wypadku można włożyć na siebie tylko bokserki (majtki są wskazane tylko dla kobiet) i ewentualnie na górę jakąś koszulkę. Koszule nocne są znakomitym wyborem zwłaszcza dla kobiet, chociaż wśród mężczyzn także zdobywają popularność podobna tą, którą kiedyś cieszyły się w Stanach Zjednoczonych. Ciekawą opcją jest oczywiście także znacznie ciekawsza dla oka bielizna jedwabna lub koronkowa. Wybierając ją zaryzykujemy jednak niewyspanie się, jeśli nasze łóżko no nie będzie oferowało warunków odpowiedniej przepuszczalności powietrza i wilgoci.

Jak widać, czasem trzeba naprawdę nieźle się namęczyć, żeby finalnie dobrze się wyspać! 🙂

 

Zostaw komentarz