Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Czasami mówi się, że bielizna to nasza druga skóra. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ funkcja tej części garderoby oraz jej praktyczne zastosowanie niemal idealnie podpadają pod ten właśnie opis. Nie oznacza to niestety jednak, że bielizna może być zawsze bez najmniejszych problemów dobrana do naszej figury i ubioru.

Spasowanie wszystkich tych elementów dopiero daje odpowiednią szansę na stworzenie całościowego efektu pozytywnego. Najważniejsze jest tutaj to, by bielizna nigdy nie wystawała nam spod ubioru, jej szwy się na nas nie odciskały, a jej kolor nie prześwitywał. Są to jednak tylko założenia ogólne, które na pewno należy traktować jako warunek konieczny modowego powodzenia, ale nie zapewnia nam one jeszcze spełnienia warunku wystarczającego.

Do spodni z wysoką talią oraz do wszelkiego rodzaju spódnic ołówkowych powinno się wybierać majtki niskotaliowe. Mają one bardzo przyjemne właściwości wyszczuplające widoczne jako spłaszczenie brzucha, zwężenie talii oraz uwydatnienie pośladków. Nie nadadzą się one jednak do spodni biodrówek. Znacznie lepsze będą tutaj stringi, które nie będą wystawać. Figi biodrówki to także pewna alternatywa. Problem mogą powodować tu kolory. Jeśli spodnie będą z lekkiego materiału to trzeba iść kierunku cielistej bielizny, ponieważ może ona bardzo łatwo przeświecać.

Jeśli już mowa o bieliźnie w kolorze cielistym to trzeba podkreślić, że jest to wręcz konieczny wybór w przypadku wszelkiego rodzaju jasnych strojów. Nie należy tu raczej iść w kierunku bieli, ponieważ daje ona efekt swoistego podświetlenia określonych części ubrania powodując w skrajnych przypadkach powstanie dość komicznego obrazu.

Oprócz majtek trzeba też ubrać coś na górę. Ogólna zasada mówi, że im bardziej delikatne jest nasze ubranie na górnej połowie ciała tym bardziej delikatna i mniej zauważalna powinna być bielizna. Szczególnie ramiączka powinny dążyć do jak najbardziej cienkiej postaci. Tutaj częściej też powinniśmy starać się o dobieranie rzeczy spójnych kolorystycznie, dzięki czemu wysunięcie się czegokolwiek lub jakieś drobne prześwitywanie, znacznie trudniejsze do wyeliminowania niż jest to w przypadku jasnej garderoby, nie będzie nam tutaj aż tak bardzo przeszkadzało.

Na koniec warto wspomnieć jednym zdaniem o halkach. Dowiedzenie się o nich czegoś więcej możemy potraktować jako zadanie domowe, którego wykonanie pozwoli nam poszerzyć znacznie paletę możliwości bieliźnianych.

Zostaw komentarz