Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

gorsetChoć nasze praprababki dałyby wiele, aby się ich pozbyć, dziś moda na gorsety powraca. Kolejne pokolenia kobiet odkrywają na nowo nie tylko ich piękno, ale również zbawienny wpływ, jaki gorsety mają na naszą sylwetkę, trudno bowiem nie zauważyć tego, że nie tylko poskreślają piękno kobiecego biustu, ale również umożliwiają skuteczną walkę z nawykiem garbienia się. Czas zatem poszerzyć naszą wiedzę na ich temat.
Już na wstępie warto zauważyć, że chodzenia w gorsecie należy się nauczyć. Jeśli wybierzemy nieodpowiedni jego rodzaj, wykonywanie codziennych czynności może sprawiać nam fizyczny ból, a zalety będące efektem jego noszenia nie zostaną przez nikogo dostrzeżone. Paniom, które nie miały jeszcze do czynienia z tym rodzajem bielizny zaleca się więc przede wszystkim gorsety z plastikowymi fiszbinami. Warto pamiętać też o tym, że noszenie gorsetu ma sens jedynie wówczas, gdy jest on dobrze dopasowany, jeśli więc czujemy, że nie przylega on idealnie do naszego ciała, zrezygnujmy z zakupu nawet, jeśli cena gorsetu wydaje się nam szczególnie przystępna. Z tego samego powodu niewskazane jest pożyczanie komukolwiek gorsetu, w czasie jego noszenia przez inną kobietę (nawet o figurze zbliżonej do naszej) może bowiem dojść do deformacji fiszbin.
Sam wybór gorsetów jest na tyle duży, że nie tylko zachwyca, ale niekiedy również onieśmiela kobiety nim zainteresowane. Na szczęście, dopasowanie go do naszych indywidualnych potrzeb nie jest wcale trudnym zadaniem. Najważniejszym pytaniem, na jakie musi odpowiedzieć sobie jego przyszła właścicielka jest to, które dotyczy zastosowania gorsetu, nieco inaczej wyglądają bowiem gorsety wyszczuplające, gorsety, które nosi się po to, aby powiększyć albo optycznie zmniejszyć biust oraz gorsety, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Przed wizytą w sklepie z bielizną warto sprawdzić nie tylko obwód biustu, ale również obwód talii i bioder, podczas wyboru optymalnego rozwiązania niezbędne będą bowiem wszystkie trzy wspomniane parametry. Rozmiary gorsetów podawane są w calach, a brak tego, który aktualnie nosimy uprawnia nas do zakupienia rozwiązania o rozmiar mniejszego. Zawsze warto jednak upewnić się, jaka tabela rozmiarów obowiązuje u producenta, który nas zainteresował, a w przypadku jakichkolwiek problemów z dopasowaniem gorsetu – prosić o pomoc osobę odpowiadającą za jego sprzedaż.

Zostaw komentarz