Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Stringi praktycznie od momentu swojego pojawienia się w kręgu bielizny budzą bardzo liczne kontrowersje – na całym świecie posiadają one zarówno wielu zwolenników jak i zagorzałych przeciwników, i nic raczej nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się kiedykolwiek zmienić. Jak to zatem z nimi jest? Czy noszenie takiej bielizny jest czymś gorszącym i niemoralnym, czy też przeciwnie – symbolizuje swego rodzaju nowoczesność połączoną z wolnością oraz niezależnością?

Na samym początku chciałabym zwrócić uwagę na to, że liczba możliwych zastosowań takich stringów jest obecnie bardzo szeroka i wcale nie ograniczają się one do noszenia ich na plaży. Mało tego, pierwotne założenie ich twórców było prawdopodobnie zupełnie inne, z czego całe mnóstwo ludzi nawet nie zdaje sobie do końca sprawy. Warto zatem uświadomić sobie to, że stringi zostały stworzone w celu noszenia ich pod bardziej przewiewnymi elementami garderoby, takimi jak chociażby lekkie spódnice, przez które zwykła bielizna mogłaby po prostu prześwitywać – chodziło tutaj zatem wyłącznie o kwestie czysto estetyczne.

Dopiero w kolejnych latach, po ich wprowadzeniu na rynek, zaczęły się one pojawiać na plaży oraz jako element seksownej bielizny, i to właśnie wówczas zaczęły również budzić tak ogromne kontrowersje. Obecnie w wielu różnych krajach, na plażach można spotkać kobiety noszące stringi, bowiem nie uważa się tam czegoś takiego za nic złego. Istnieją oczywiście bardziej konserwatywne kraje – Polska może być zaliczona do tego grona, choć warto zauważyć, że można znaleźć miejsca, w których sytuacja pod tym względem jest dużo gorsza, zatem nie powinniśmy na to narzekać.

Są to na przykład miejsca, w których wyjście na plażę w stringach byłoby w oczach innych ludzi czymś równie złym, jak pokazanie się właściwie całkowicie nago. Trudno zatem jednoznacznie ocenić to, czy noszenie stringów jest rzeczywiście czymś bardzo złym – wszystko zależy od danego miejsca na świecie oraz naszych osobistych opinii.

Pomijając już wszystkie inne kwestie, warto zauważyć, że noszenie stringów może być również bardzo wygodnym rozwiązaniem dla każdej kobiety, i wcale nie trzeba ubierać ich „na pokaz”. Czy zatem rzeczywiście powinny one budzić aż tak duże kontrowersje? Wbrew pozorom, nie jest to aż tak poważna kwestia, choć rzeczywiście dla wielu ludzi stringi są czymś bardzo złym, i nic raczej nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się kiedykolwiek zmienić, zatem pozostaje nam po prostu zaakceptować taki właśnie stan rzeczy.

Zostaw komentarz