Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Bielizna – każdy z nas ją ma, każdy z nas regularnie ją kupuje. Wszystko w tym temacie wydaje się oczywiste. Jednakże, kiedy wejrzymy nieco głębiej okazuje się, że dla wielu z nas, zakup bielizny nie jest sprawą oczywistą, banalną. Co więcej, życie pokazuje, że mnóstwo osób nie potrafi odpowiednio dobrać dla siebie bielizny – zarówno pod względem rozmiaru jak i fasonu. Kupujemy za małe rozmiary, często nie zdajemy sobie sprawy, że nabywamy bieliznę, która jest niepraktyczna bądź wygląda naprawdę mało estetycznie (na przykład przez to, że jest zbyt duża lub za mała). Jak temu zaradzić? Co wybrać? Czy lepiej kupować bieliznę praktyczną czy może estetyczną?

wybór biustonoszaOdpowiedź wydaje się prosta i jasna – należy łączyć te dwie cechy i nabywać bieliznę, która będzie zarówno praktyczna jak i estetyczna. Sklepy, nie tylko z bielizną, są przepełnione różnymi fasonami i rozmiarami tego rodzaju odzieży. Dlatego też, naprawdę nietrudno jest wybrać odpowiedni, pasujący i elegancki komplet. O czym należy pamiętać kupując bieliznę? Czego unikać? Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim, podczas wyboru bielizny, musimy mieć na uwadze naszą sylwetkę. Co więcej, musimy znać swoje wady, by dzięki doborowi odpowiedniej odzież spodniej, móc je dobrze ukryć. Nie może być tak, że kupujemy biustonosz i okazuje się, że w którymś miejscu nas uciska, że po całym dniu noszenia stanika mamy wyraźne ślady ramiączek na ramionach bądź, że fiszbiny stanika wbijają się w naszą skórę. Jest to absolutnie niedopuszczalne! Dlatego też, kiedy decydujemy się na zakup biustonosza, powinnyśmy dokładnie sprawdzić czy jest to nasz rozmiar.

Należy w tym celu zwrócić uwagę na to, jak do naszego ciała przylega pasek pod biustem. Jeśli zmieszczą się pod nim nasze dwa palce, to najprawdopodobniej wybrałyśmy odpowiedni rozmiar. Jeśli zaś stanik uciska, jeśli odczuwamy dyskomfort, to jest to alarm i sygnał, że ten stanik nie jest dla nas. W przypadku dolnej części bielizny, nie wolno dopuścić, by była ona za mała. Zbyt ciasne figi to nie tylko źródło niewygody czy bólu, ale także nieprawidłowego krążenia. Dlatego też, wybierając majteczki pamiętaj o odpowiednim rozmiarze. Oczywiście, dobrze by było, gdyby modelowały one Twoją sylwetkę. Dzięki temu, każda spódnica, sukienka czy spodnie, które założysz będą się lepiej prezentowały.

Pamiętaj, przy doborze bielizny musisz zwracać uwagę na jej rozmiar. Co więcej, dbaj o to, by była ona wygodna i estetyczna. Miej na uwadze to, że czasem lepiej kupić tańszą i skromniejszą bieliznę, o której czystość będzie łatwo zadbać, niż taką, która kosztuje majątek lecz nawet po praniu wygląda mało przyjemnie.

Zostaw komentarz