Bajeczna Bielizna

Blog o bieliźnie dla kobiet i mężczyzn

Nie powinno nas dziwić to, że bielizna sprzed ciąży nie za bardzo nadaje się do noszenia podczas ciąży i w pewnym czasie po jej rozwiązaniu. Jest to absolutnie naturalne i wręcz musimy spodziewać się, że ciało przejdzie bardzo poważne zmiany w tym okresie. Na szczęście wiedzą o tym również producenci bielizny, którzy nie pozwolą młodej mamie pozostać bez niczego, c dałoby się na siebie założyć.

Pierwsza sprawa, o której musi pomyśleć kobieta w ciąży to nowy biustonosz. W okresie dziewięciu miesięcy noszenia dziecka i całego karmienia rozmiar piersi powiększa się zwykle o jedną miseczkę. Zgniatanie ich to bardzo zły pomysł. Warto wiedzieć, że rosnący brzuch będzie powodował, że rozmiar bezpośrednio pod piersiami będzie rósł równie szybko, więc możliwość regulacji obwodu biustonosza powinna być raczej większa niż mniejsza. Materiał nie będzie tutaj bez znaczenia. Musi on koniecznie być miękki, delikatny i pod żadnym pozorem nie powinien wbijać się w skórę. Jest to tak ważne, ponieważ piersi w tym czasie będą wrażliwe na dotyk, szczególnie ten nieprzyjemny. O estetykę nie trzeba się martwić, ponieważ producenci poszli już dawno temu po rozum do głowy i wiedzą, że kobieta w ciąży w workach chodzić nie będzie.

Majtki to temat równie szeroki co biustonosze. Mamy tutaj do wyboru dwa zupełnie różne podejścia: pod brzuch i na brzuch. Pierwsze z nich obejmuje figi lub szorty, które zaczynają się dopiero na biodrach. Nie przeszkadzają one brzuchowi w żadnym razie, ale też mu nie pomagając. Wsparcie dla rosnącego brzucha zapewniać będą z kolei wysokie majtki sięgające niemal na cały brzuch. Nie są one w żadnym razie uciążliwe, ale trzeba się do nich trochę przyzwyczaić. Co ciekawe, lekarze nie mają tutaj określonych preferencji i w zasadzie można spokojnie wybierać tylko i wyłącznie według własnych upodobań. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w zasadzie jedynym kryterium wyboru była tutaj właśnie wygoda noszenia.

Dla jej poprawy należy unikać też wszelkiego rodzaju tkanin syntetycznych. Są one w stanie powodować różnego rodzaju drobne obtarcia, które w wyniku zmian hormonalnych w ciele potrafią kończyć się infekcjami. W normalnych warunkach by one nigdy nie powstały.

Podobnie jak w przypadku biustonoszy, najlepsza jest zwykle bawełna. Także tutaj nie trzeba martwić się o kwestie estetyczne, ponieważ wzornictwo jest naprawdę udane niezależnie od tego, na którą z dróg się zdecydujemy.

Zostaw komentarz